20.3.10

La Gomera. Mała wyspa z charakterem

La Gomera jest jedną z najmniejszych Wysp Kanaryjskich. Sąsiadka popularnej Teneryfy widziana z lotu ptaka wygląda jak stożek - niemalże okrągła, z najwyższym szczytem w centralnej części wyspy. Klifowa, praktycznie pozbawiona plaż. Miałam wielką przyjemność zwiedzać ją jeepem, który jechał górskimi drogami, co znacznie potęgowało piękno widoków.
Wycieczkę fakultatywną zdecydowałyśmy się wykupić w jednym z lokalnych biur podróży w Playa de las Americas. Polskie biura obwoziły swoich klientów autokarami, które jadą położoną bardzo nisko główną drogą, z której nie widać zbyt wiele. Wyruszyliśmy o świcie, od razu jeepami. Po kilkunastu minutach jazdy już przeprawialiśmy się promem. A potem podróż w głąb wyspy. Liczne postoje to prawdziwy relaks dla oczu. Jest zielono, wilgotno i bardzo ładnie, a przy tym niezbyt gorąco.
Soczyste kolory i niska zabudowa pozytywnie kontrastują z wielkimi blokowiskami południowego wybrzeża Teneryfy. Jest tu kameralnie i bardzo lokalne. Drogi są wąskie, położone przy wielometrowych urwiskach, zwykle w żaden sposób niezabezpieczonych. A kierowcy... no cóż, do spokojnych nie należą :)
Widoki zachwycają. Co chwila zza zakrętu wyłania się coś nowego. Przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Teneryfę (poniżej, w dalekim tle widać czubek wulkanu Teide). Różnice wysokości robią wrażenie. Podobno na wyspie są w tej chwili tylko 3 hotele i limituje się liczbę turystów, którzy mogą ją odwiedzać. Cieszę się, bo być może to pozwoli na dłużej zachować jej piękno i naturalne walory.

4 komentarze:

 1. absolutnie wspaniałe widoki, a na ostatnim zdjęciu prawie już egzotyka

  OdpowiedzUsuń
 2. wow jakie widoki... !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. O masz Ci los, ja odrzuciłam na to lato Wyspy Kanaryjskie a tu takie widoki przyszło mi na zdjęciach oglądać :) Cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem szczerze mówiąc, dlaczego tak je potraktowałaś.. Ja Kanaryjskie lubię bardzo, wszystkie razem i każdą z osobna!

  OdpowiedzUsuń

TOP