11.11.11

Greckie wyspy Paxos i Antipaxos cz. II

Jak już wspominałam w ostatnim wpisie, woda przy Antipaxos jest nieprzeciętnej wręcz urody :) Wyspa jest niewielka, jej powierzchnia to ok. 5 km2 a mieszka na niej zaledwie 150 stałych mieszkańców. 
Antipaxos słynie z plaż uważanych za najpiękniejsze w tej okolicy. Trzy główne to pokryta białym piaskiem Vrika, Voutoumi, Mesovrika.
Wydaje mi się, że nasz statek zatrzymał się właśnie przy plaży Vrika, przy czym nie do końca zrozumiałam kapitana :) Ale jak przyglądam się zdjęciom w sieci, to jest ona zdecydowanie najbardziej prawdopodobna.
Antipaxos to także piękne, wysokie klify porośnięte zielenią i zatoki z niebiańsko niebieską wodą, w których stoją katamarany i różne łódki.
Niestety postój był krótki, nie udało nam się dobić do brzegu. Nie byłyśmy przygotowane na możliwość kąpieli. Ponad 30 minut czasu wolnego zmobilizowało wiele osób by wskoczyć do chłodnej wody prosto z pokładu statku. Muszę się przyznać, że im zazdroszczę :)
Woda jest tak przejrzysta, że można obserwować rybki. Popularne  jest też nurkowanie, jeśli ktoś lubi. W sezonie pływa też mnóstwo łódek ze szklanym dnem, więc można podglądać podwodne życie.
Bardzo żałuję, że doba jest tak krótka i że nie mogliśmy zejść na ląd, aby obejrzeć krajobraz wyspy, podobno ładny i niezniszczony. Wg folderu który znalazłyśmy w barze, na Antipaxos uprawia się winorośl i produkuje niewielkie ilości, bardzo smacznego wina. Na wyspę można dopłynąć z portu Gaios na wyspie Paxos, o której napiszę już wkrótce.
C.D.N.

7 komentarzy:

 1. ALE PIĘKNIE !!!!

  CHĘTNIE ZANURZYŁOBY SIĘ CHOCIAŻ NOGĘ W TAKIEJ WODZIE ...
  JK

  OdpowiedzUsuń
 2. No i podziwiam ten piękny kolor morza :)))
  I już wyobrażam sobie smak wina z tej wysepki...
  Magicznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od niedawna sama ,,pisze'' blog.
  Jednak ,gdy przez przypadek trafiłam do Ciebie naprawdę trudno mi stąd wyjść.

  Cudowne miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie... woda niesamowita ... dziekuję za przypomnienie z wakacji...
  super blog pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

TOP